V Jubileuszowe zawody “Pokonaj Focha” przeszły do historii. W tegorocznej edycji pogoda nie zostawiła na zawodnikach “suchej nitki”, szczególnie na dorosłych w wyścigu rowerowym i w biegach  głównych na 5 km i 10 km. Na szczęście przed złą aurą udało się uciec dzieciakom, którzy przybyli licznie na zawody nie zważając na przeciwności losu.  Zawody jak co roku miały formułę familijną, którą rozpoczęły swoim startem dzieci w biegu na 200 metrów w wieku od 2 do 9 lat i 1000 m od 10 do 13 lat. Następnym punktem były wyścigi dzieci na rowerkach biegowych i wyścigach rowerowych w wieku od 2 do 13 lat. Najmłodsi uczestnicy zawodów zakończyli swoją rywalizację w wyścigach na rolkach, w których wystartowały dzieci od 7 do 13 lat. Łącznie na linii startu stanęło blisko 300 małych sportowców.

Bezpośrednio po zakończonych wyścigach dzieciaków, do rywalizacji przystąpiła młodzież i dorośli, w poszczególnych kategoriach wiekowych od 14 lat do 60+. Zawody rozegrane zostały w czterech konkurencjach: wyścigach rolkowych i wyścigach rowerowych na 10 km oraz  w biegach na 5 km i  10 km. Najwięcej emocji dostarczyła jak zawsze rywalizacja w Fochathlonie,  w których wzięło udział 52 sportowców. Na trójbój składał się wyścig na 10 km na rolkach i rowerze, oraz bieg 5 km. Najlepszym fochathlonistą okazał się Maciej Krynicki, a fochathlonistką – Magdalena Czusz. Najlepszych 6 kobiet i mężczyzn  w kategorii OPEN w tej konkurencji otrzymali bony podarunkowe o łącznej wartości 2400 zł.

Łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało prawie 750 uczestników.  Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a przed startem również specjalny pakiet zawierający między innymi okolicznościową koszulkę. Na zwycięzców czekały wspaniałe statuetki i drobne upominki, a dodatkowo troje szczęśliwców wyjechało z imprezy z nowymi rowerami górskimi, które można było wylosować spośród wielu innych cennych nagród.

Zwycięzcom osobiście gratulowali: Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego – Arkadiusz Wrzoszczyk, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Norbert Rzepisko oraz Zastępca Dyrektora CKiS – Joanna Kurpiel.

Mimo pogody, która na każdym kroku pokazywała nam „focha”, zabawa była udana, a przygotowane atrakcje cieszyły się powodzeniem. Dzieci miały okazję pobawić się wspólnie z Krainą Zabaw Kolorado, a także usiąść w prawdziwym gokarcie z pobliskiego toru SKW Racing Park. Dorośli mogli natomiast skorzystać z masażu oferowanego przez fizjoterapeutów z Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej Rehamedical, a także zjeść ciepły posiłek w ogródku gastronomicznym zorganizowanym przez Drinka Bar „Gubałówka”. Przed głównymi wyścigami profesjonalną rozgrzewkę poprowadziły trenerki fitness: Martyna Kapica i Monika Łękawska. Podskoki w kałużach okazały się dobrą rozrywką i zachęciły do ćwiczeń nawet tych, którzy nie brali udziału w rywalizacji.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się Pani Bożenie Suder – Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance. Dzięki Pani Bożenie w tym roku biuro zawodów mieściło się w szkole, co okazało się być niezwykle istotne ze względu na warunki pogodowe.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Wolontariuszy oraz Strażaków z OSP Gminy Skawina, którzy wspierali nas podczas przygotowań do imprezy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, woli walki i wytrwałości bo nie było łatwo.

Wyniki dostępne pod linkiem: http://sts-timing.pl/wyniki-2/

Filmik z zawodów: źródło Telewizja Skawina

Fotogaleria – Pokonaj Focha – BLOK I (9.30 – 12.44)

Fotogaleria – Pokonaj Focha – BLOK II (12.45 – 18.30)

 fot. Jarosław Karasiński

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Paweł Kolasa

 Partner:

Zespół Placówek Oświatowych w Kopance

im. Janusza Korczaka

SPONSORZY GŁÓWNI:

 

 

                                                   

SPONSORZY:

 

 

 
 

 

 

 

            

Projekt zrealizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego

 

Projet zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina

 

 

PATRONI MEDIALNI:

   
 

181 komentarzy


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.