KLUB WROTKARSKI

W sekcji wrotkarskiej Klubu Sportowego Optima trenuje 52 zawodników. Zajęcia prowadzimy na obiektach sportowych  przy szkole podstawowej nr 53 w Krakowie – wiosną i latem na torze, a zimą w hali. Nasz klub jak i zawodnicy posiadają licencję Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu – w sezonie letnim na torze rolkowym, a zimowym w hali sportowej. Podczas naszych treningów kształtujemy technikę jazdy na rolkach, jak również ogólnorozwojowy poziom sprawności fizycznej. Zajęcia prowadzimy stosując różnorodne formy i metody treningowe, które aktywizują dzieci i motywują do polepszania własnych umiejętności jazdy na rolkach.

Bierzemy udział w rywalizacji sportowej startując w otwartych imprezach wrotkarskich, jak i zawodach między klubowych.

Jesteśmy organizatorem ogólnopolskich zawodów sportowych p.n. „Pokonaj Focha”, w których jedną z konkurencji jest wyścig na wrotkach. Wraz z zaprzyjaźnionymi klubami organizujemy Puchar Małopolski we Wrotkarstwie Szybkim, składających się z czterech edycji eliminacyjnych oraz ostatniej finałowej, w której wybieramy zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Nabór do klubu wrotkarskiego prowadzimy przez cały rok. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy w zakładce “zapisy – do sekcji”

Wspiera nas finansowo Ministerstwo Sportu poprzez Rządowy Program “Klub”

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider