KLUB PŁYWACKI

Sekcja pływacka Klubu Optima działa od 2007 roku i zrzesza ponad 180 zawodników w wieku od 5 do 15 lat. Treningi  prowadzimy na pływalni Camena w Skawinie w 12 grupach o różnym poziomie umiejętności, dwa lub trzy razy w tygodniu.

Głównym celem naszych zajęć, jest wdrożenie dzieci z podstawowymi umiejętnościami pływackimi do pływania sportowego poprzez odpowiednie metody treningowe oraz zdrową i uczciwą rywalizację.

Treningi prowadzimy w miłej i przyjaznej atmosferze, dbając o harmonijny rozwój zdolności naszych podopiecznych, co wpływa pozytywnie na kształtowanie ich umiejętności pływackich i poszerzanie pasji sportowych.

Nabyte umiejętności nasi zawodnicy mogą sprawdzić wśród rówieśników z innych klubów, w różnej rangi zawodach pływackich, w których cyklicznie bierzemy udział z dużymi sukcesami.

Klub Optima organizuje również zawody dla dzieci i młodzieży – Ogólnopolskie „Pływackie Mistrzostwa Skawiny” oraz okolicznościowe „Mikołajkowe Zawody Pływackie” i zawody „ Z okazji Dnia Dziecka”.

Nabór do klubu pływackiego prowadzimy przez cały rok. Zgłoszenia dzieci przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy w zakładce “zapisy-dosekcji”.

Wspiera nas finansowo Ministerstwo Sportu poprzez Rządowy Program “Klub”

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina

slide2