Ogłaszamy nabór do sekcji Klubu Sportowego „OPTIMA” w dyscyplinach pływanie, rolki, lekka atletyka. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat oraz dorosłych. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy, przez który należy zgłosić uczestnika zajęć oraz opis treningów, które organizujemy w tym sezonie. W przypadku pytań, chętnie odpowiemy na nie mailowo: optimaskawina@gmail.com lub telefonicznie: 606262218 lub 511437889.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawiny

SEKCJA PŁYWACKA.

Od kilkunastu sezonów prowadzimy treningi z dziećmi i młodzieżą w Skawinie, rozwijając ich umiejętności pływackie i wdrażając do sportu wyczynowego. W ciągu tych lat wyszkoliliśmy bardzo dużą liczbę zawodników, która w znaczący sposób poprawiła swoje umiejętności pływackich.

Atutem prowadzonych przez nas zajęć jest fakt, że odbywają się one na wielu poziomach umiejętności od nauki i doskonalenia pływania, po profesjonalny trening. Zajęcia, odbywają się w godzinach popołudniowych w tygodniu oraz w soboty rano, dzięki czemu, każdy uczestnik znajdzie dogodną dla siebie formę oraz termin zajęć. Treningi prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska i instruktorska w oparciu o nowoczesne formy i metody treningowe dopasowane do możliwości naszych podopiecznych. Zachęcamy naszych zawodników do zdrowej i uczciwej rywalizacji sportowej, biorąc udział w zawodach pływackich z dużymi sukcesami. Organizujemy również zawody wewnętrzne dla naszych zawodników, a także ogólnopolskie „Pływackie Mistrzostwa Skawiny”.

Zajęcia odbywają się na basenie Camena w Skawinie jeden, dwa lub trzy razy w tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 16.00-18.00, w piątek 16.00-19.00 i w soboty 7.30-11.30. 

SEKCJA WROTKARSKA.

Treningi z wrotkarstwa/rolkarstwa prowadzimy w Parku Miejskim w Skawinie oraz  w hali w szkole podstawowej nr 53 w Krakowie. Nasz klub posiada licencje Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. W sezonie letnim zajęcia prowadzone są na torze szkolnym, w parku w Skawinie lub wokół toru kajakowego Kolna, a zimowym w hali sportowej.

Podczas naszych treningów, kształtujemy technikę jazdy na rolkach, jak również ogólny poziom sprawności fizycznej. Treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy i byli zawodnicy wrotkarstwa oraz łyżwiarstwa szybkiego, stosując różnorodne formy i metody, które aktywizują dzieci i młodzież oraz motywują do polepszania własnych umiejętności jazdy na rolkach. Zajęcia odbywają się w grupach dobranych pod względem wieku i umiejętności uczestników.

Bierzemy udział w rywalizacji sportowej, startując w imprezach wrotkarskich, zarówno międzyklubowych jak i ogólnopolskich. Jesteśmy również organizatorem Pucharu Małopolski we Wrotkarstwie Szybkim oraz ogólnopolskich zawodów sportowych „Pokonaj Focha”

Wyjaśniając – jazda na wrotkach, to jest to samo, co jazda na rolkach. Nazwę wrotkarstwo, stosuje się przy jeździe wyczynowej, natomiast rolkarstwo to termin potoczny.

LEKKA ATLETYKA:

Treningi lekkiej atletyki organizujemy od poprzedniego sezonu, które prowadziliśmy w dwóch grupach wiekowych. Chcemy w dalszym ciągu organizować treningi lekkoatletyczne, jako sport pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, oparty na naturalnych formach ruchu takich jak biegi, skoki i rzuty. W trakcie zajęć aktywizujemy i zachęcamy do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem poprzez zabawy i inne formy aktywności fizycznej. Zarówno sprzęt jak i proponowane ćwiczenia będą dostosowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka. Chcemy pokazać również  lekką atletykę, jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości, dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności.

Będzie możliwość połączenia tych zajęć z treningami pływackimi, co pozwoli wdrożyć naszych zawodników również do uprawiania aquathlonu, a może nawet triathlonu, dyscyplin coraz bardziej popularnych i mocno rozwijających się.

Klub wspiera finansowo Ministerstwo Sportu

poprzez Rządowy Program “Klub”

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina