FOCH FOREVER

Rekordowa liczba zawodników na Pokonaj Focha VII. Wystartowało około 900 zawodników z nawet najdalszych zakątków Polski, z Mazur, znad Bałtyku, z Dolnego Śląska oraz zagranicy, Słowacji, Czech i Niemiec. Dużą część, co nas bardzo cieszy stanowili zawodnicy Gminy Skawina. Dla wielu osób jest to impreza na stałe wpisana w kalendarz, ze względu na różnorodność startów oraz program rywalizacji sportowej dostosowany dla całych rodzin.

W wymarzonej pogodzie rozegrało się wielkie wydarzenie sportowe, któremu towarzyszyły występy cherliderek, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże czy puszczanie ogromnych baniek mydlanych oraz dmuchana zjeżdżalnia w strefie dziecięcej. Strefa gastronomiczna z gorącym posiłkiem dla zawodników od Drink Bar Gubałówka, a także najlepsze lody w Skawinie serwowane przez ILODY.

Ważnym punktem była licytacja dla naszej koleżanki z działu sportu CKIS w Skawinie Magdaleny, podczas której wolontariusze zebrali od hojnych darczyńsów kwotę 1862 zł. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie.

Jak co roku zawody podzielone były na dwa bloki. Pierwszy blok stanowiły starty dziecięce. Rywalizację rozpoczynały najmłodsze dzieci już od 1,5 roczniaków do 9latków. Pokonywały one dystans biegowy 200 m, a starsi 600m. Po biegach zaprezentowały się najmłodsze dzieciaki w wyścigu rowerków biegowych na 200 metrów. Najbardziej obleganą dyscypliną wśród dzieci 5-13 lat , był rower na pętli 1800m. Na starcie stanęło około 100 zawodników. Na tym samym dystansie rywalizowali rolkarze, których wystartowało nie wiele mniej niż rowerzystów. Cieszy nas, że coraz więcej i coraz młodsze dzieci zgłaszają się aby „pokonać focha” na sportowo. Wspaniałą grupkę stanowiły dzieci, które brały udział aż w trzech konkurencjach – gorące gratulacje, jest to nie lada wyczyn.

Każde dziecko otrzymywało pakiet startowy z kolorową koszulką, wyrobami spożywczymi Lajkonik, Bahlsen, Grana, soczkiem oraz drobnym gadżetem, a także pączka i porcję ilodów. Najlepsze trójki w każdej kategorii wiekowej, wszystkich wyścigów otrzymywały na podium puchar. Ze sportowym duchem dekoracji dokonywali, Radny Powiatu Krakowskiego Rafał Szczypczyk, Dyrektor CkiS Tomasz Stawowy oraz Zastępca Dyrektora do sp. sportu Jakub Krasuski. Nad całymi zawodami Honorowy Patronat sprawował obecny na imprezie Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko.

Drugi blok zawodów, stanowili dorośli wybierając 10km na rolkach, 10 km na rowerze, 5 lub 10 km biegu. Rywalizacja została rozpoczęta od widowiskowego wyścigu wrotkarskiego, gdzie można było obserwować „pociągi” zawodników , którzy pokonywali 6 pętli. Wystartowało 55 pań oraz 96 panów. W wyścigu kolarskim pojawiły się różne modele rowerowe, od miejskich poprzez górskie rowery do szosowych a nawet triathlonowych. Zawodnicy mieli do pokonania 4 pętle mierzące po 2,5km. Na mecie zarejestrowaliśmy 119 finiszerów. Końcową dyscypliną był bieg na dystansie 5 km, w którym udział wzięło 135 osób od 14 roku życia oraz bieg główny na dystansie 10 km, który ukończyło 117 zawodników zaliczany do Grand Prinx Skawiny. Tak jak w wyścigu rowerowym na 10 km biegu były do pokonania 4 pętle, na 5 km dwie. Dzięki temu wspaniali kibice, którzy stawili się w tym roku wyjątkowo licznie mogli kilkukrotnie dopingować swoich bliskich. Oryginalną częścią naszych zawodów był „Fochatlon”, który wzbudzał najwięcej emocji, gdyż liczył się czas 3 konkurencji – rolki 10km, rower 10km i bieg 5 km. W tym roku była to również rekordowa liczba, najodważniejszych pań wystartowało 17 a wszechstronnych panów 36.

Dekoracji dokonywali Radny Powiatu Krakowkiego Rafał Szczypczyk, Prezes Klubu Sportowego i Organizator zawodów Piotr Przywara oraz prowadzący liczną grupę biegowa Skawina Biega Radosław Woźniak. Najlepsze trójki z każdego wyścigu open otrzymywały puchary, w kategoriach wiekowych rozdawane były szklane statuetki ufundowane przez Sponsorów Głównych Lajkonik i Grana. „Fochatloniści” na podium otrzymali pamiątkowe puchary, a cała wspaniała szóstka bony podarunkowe od firmy Phoenix. Tradycyjnie każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy z techniczną, koszulką biegowa, wyrobami spożywczymi oraz wodą.

Wśród wszystkich uczestników rozlosowaliśmy 60 nagród rzeczowych oraz 3 rowery górskie. Rower dziecięcy był ufundowany przez Firmę Lajkonik.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zawodnikom ich rodzinom, wszystkim kibicom i gratulujemy uzyskanych wyników.

Za wsparcie finansowe składamy podziękowanie dla Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego oraz Gminy Skawina a także Sponsorom Głównym Lajkonik Snacks i Grana, oraz sponsorom Phoenix Fitness, The Bahlsen Family,  ILody, Intermarche, Ladora, Frezwid, Ferro, Berge, Siegmund and Gazda Corporation, Konstruktion Sp. z o. o., Drnk Bar “Góbałówka” Piekarnia Radziszów, Leader School Skawina, Gobest, Kolorado, Xteme Fitness Skawina, Galaxy Cheer.

Ślemy gorące podziękowania dla współorganizatora i pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, dla firmy Hautec za udostępnienie miejsca na organizację imprezy, firmie Specodlew za użyczenie parkingu, za relację medialną Telewizji Skawina i portalowi Skawina.eu oraz partnerom Sołectwu Krzęcin oraz Szkole Podstawowej w Kopance.

Nad bezpieczeństwem czuwali jak zawsze Strażacy OSP Gminy Skawina, Strażacy Miejscy, Policja oraz Ratownicy Pogotowia Skawina, a także motocykliści Rafał Sroka i Radosław Ślęzak – za co serdecznie dziękujemy.

Ogromne podziękowania za wkład pracy w organizacje imprezy, należą się naszym wspaniałym wolontariuszom z grupy Skawina Biega, UKS Jedynka, młodzieży ze szkół skawińskich i krakowskich, Klubu Sportowego Optima, przyjaciołom oraz wszystkim, których nie sposób wymienić. Imprezę poprowadził jak zwykle niezastąpiony konferansjer Kamil Cudejko.

Wyniki: pobierz

Fotorelacja: pobierz

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

     logo małopolska

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

                Herb powiatu - Z NAPISEM    

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina

skawina-sercu-mila

WSPÓŁORGANIZATOR

logo_ckis

  SPONSOR GŁÓWNY

                       Grana                                                        Lajkonik

loga z plakatu