Logo PMS nowe

X Jubileuszowe Pływackie Mistrzostwa Skawiny” organizowane przez Klub Sportowy Optima Skawina wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przechodzą do historii. 6 kwietnia 2019 r. na pływalni w Camena wystartowało 589 pływaków. Każdy uczestnik otrzymywał pakiet ze przekąskami, kawą inką oraz okolicznościową koszulką.

I blok pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko rozpoczął się od startów na małym 12,5 metrowym basenie, gdzie ścigały się najmłodsze dzieci w wieku 3-7 lat z przedszkoli Gminy Skawina oraz z kilku klubów. Każde dziecko zostało symbolicznie nagrodzone. Na dużym basenie wystartowało około 350 zawodników z 15 klubów a także z 15 różnych szkół, nie tylko z naszej gminy. Pływacy 11 letni i młodsi wybierali dwa style pływackie na dystansie 25 metrów, a zawodnicy powyżej 12 roku 2 starty na dystansie 50 metrów. Wiele emocji dostarczyły nam “Sztafety jubileuszowe” w 4-osobowej drużynie, gdzie walko zwycięstwo trwała do samego końca. Dla każdego zawodnika zajmującego miejsce na podium czekał medal oraz dyplom. Najlepsi zawodnicy Mistrzostw, którzy zdobyli w swoich startach największą ilość punktów klasyfikacji FINA otrzymali puchary oraz nagrody, 3 najlepsze zespoły sztafetowe zostały nagrodzone pucharami oraz medalami. Dekoracji w pierwszym bloku dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko, Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Iwona Najder oraz trenerzy klubów.

II blok pod patronatem Wicestarosty Powiatu Krakowskiego Arkadiusza Wrzoszczyka przeznaczony był dla zawodników z licencjami. Gościliśmy 16 klubów z województwa małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego. W tym bloku zawodnicy rywalizowali na dystansach 50 i 100 metrowych a także w “Sztafecie Jubileuszowej” na dystansie 4×50 metrów. Podobnie jak w I bloku na najlepszych zawodników czekały medale wraz z dyplomami, dla najlepszych zawodników w bloku puchary wraz z nagrodami. Pucharami i medalami zostały udekorowane również sztafety. W II bloku zawodników dekorował Wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów: Firmy Lajkonik, Grana, Ferro, Frezwid, 3Waters, patronów medialnych: Kropka, Telewizja Skawina, Radio Wawa, Skawina.eu. Ogromne gratulacje dla wszystkich startujących. Szczególne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy oraz pracowników CKiS Skawina i Klubu Optima.

wyniki zawodów: I blok, II blok

fotorelacja: pobierz

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Herb powiatu - Z NAPISEM

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina

skawina-sercu-mila