W VI edycji Pokonaj Focha zawodnicy pobijali nie tylko rekordy życiowe w konkurencjach w których brali udział, ale także w ilości startujących zawodników, których łączna suma wyniosła 809 sportowców z całej Polski.

Zawody zostały rozegrane już po raz piąty na terenie Skawińskiego Obszaru Gospodarczego. Honorowy Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Paweł Kolasa. Projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Powiat Krakowski oraz Gminę Skawina.

Tradycją stało się, że wyścigi rozpoczęły dzieci w biegach na 200 i 1000 metrów, których w tym roku wystartowało 164. Następnie do rywalizacji przystąpili najmłodsi w konkurencji rowerki biegowe, ukończyło ją 22 maluchów. W wyścigach rowerowych na 1800 metrów rywalizowało 56 zawodników, a na rolkach 78.

W godzinach popołudniowych konkurowali ze sobą dorośli zawodnicy, których w poszczególnych konkurencjach wzięło udział:126 rolkarzy, 107 rowerzystów, 114 biegaczy na 10 km i 142 na 5 km.

Miłą atmosferę sportową uświetniły występy powiązane z zabawami przeprowadzone przez animatorki z Krainy Zabaw dla Dzieci Kolorado. Następnie z pokazem swoich umiejętności wystąpiła Grupa Capoeira Brasil Skawina. Sportowców w biegach głównych rozgrzała instruktorka Xtreme Fitness Gyms.

Dla wszystkich uczestników „Pokonaj FOCHA VI” organizatorzy Klub Sportowy Optima Skawina i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowali pakiety startowe ze smakołykami firm Lajkonik, Grana i Bahlsen, wodą mineralną przekazaną przez market Intermarche w Skawinie oraz bonami podarunkowymi ufundowanymi przez sponsorów Natur House, SKW Racing Park, Centrum Wspinaczkowego Forteca, DepilConcept, iLody, Xtreme Fitness Gyms oraz Vanilla Body Shop. Młodzi sportowy otrzymali również okolicznościową czapeczkę, natomiast dorośli koszulkę firmy Craft z nadrukiem wykonanym przez Fabrykę Reklamy Ladora. Wszyscy, którzy przekroczyli linię mety, otrzymali pamiątkowy medal.

Zwycięzcy w kategoriach OPEN otrzymali puchary, natomiast zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych za miejsca I-III zostali wyróżnieni unikatowymi statuetkami przekazanymi przez Treko Laser oraz Granę i Lajkonik. Sportowcy na podium, a szczęśliwcy w losowaniu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Dragon, Phoenix Fitness, 3 Waters, Frezwid, Ferro S.A., Anglosas oraz Auto Centrum Mega. Jak co roku wielkie emocje wzbudziło losowanie nagród głównych – trzech profesjonalnych rowerów marki KROSS zakupionych w sklepie Wertykal Zabierzów. Tradycyjnie jeden z nich przypadł dziecku, jeden kobiecie a kolejny mężczyźnie.

Sportowcy, którzy natrudzili się najmocniej startując w morderczym trójboju Fochathlonie otrzymali bony upominkowe od Firmy Craft o łącznej wartości 2400 zł.

W zawodach startujący sportowcy mogli uczcić Jubileusz 100 lecia Odzyskania Niepodległości zgłaszając się do sztafety, w której brało udział trzech zawodników. Każdy z nich pokonywał dystans 10 kilometrów w innej konkurencji na rolkach, na rowerze oraz biegiem.

Najlepszych sportowców na podium dekorowali nasi wspaniali goście: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Norbert Rzepisko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie – Witold Grabiec, Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG Skawina – Marek Marzec, a z ramienia organizatorów: Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie – Janusz Bysina oraz Prezes K.S. Optima Skawina – Piotr Przywara.

Nad kondycją zawodników czuwali masażyści z profesjonalnego Centrum Fizjoterapii Rehamedical. Po trudach i zmaganiach sportowych można było usiąść już w spokoju, podzielić się swoimi wrażeniami i posilić się treściwym gorącym daniem serwowanym przez Drink Bar Gubałówka.

Relacje medialne z naszych zawodów przypadły w udziale patronom: Telewizji Skawina, Skawina.eu i Radiu WAWA.

Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom, grupie Skawina Biega, strażakom OSP z Gminy Skawina, Straży Miejskiej, pani dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance i wszystkim którzy włożyli swój trud w organizację imprezy.

Wyniki zawodów: pobierz

Fotogaleria: https://www.flickr.com/  fot. Jarosław Karasiński

Projekt zrealizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

 

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina

   

       

PARTNERZY

Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka

 

Sołectwo Krzęcin

SPONSORZY GŁÓWNI

                    

 

SPONSORZY

     

          

                        

 

          

 

 

               

                          

       

 

  

 PATRONI MEDIALNI

 
          

90 komentarzyComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.