Tradycją stało się, że w kwietniu na basenie Camena organizowane są Pływackie Mistrzostwa Skawiny przez Klub Sportowy Optima oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. W dziewiątej edycji zawodów wzięło udział 532 zawodników. Zmagania zawodników odbywały się w trzech blokach: W pierwszym wzięły udział dzieci z przedszkoli, szkół oraz młodzież niezrzeszeni w szkółkach i klubach pływackich, w drugim wystartowali zawodnicy szkółek pływackich, a w trzecim licencjonowani pływacy w rekordowej obsadzie 30 teamów pływackich z województw Małopolskiego, Śląskiego i Podkarpackiego.

Honorowy Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Pan Paweł Kolasa.

Zmaganiom pływaków przyglądali się oraz dekorowali nagrodzonych uczestników: 

– Zastępca Burmistrza MiG Skawina – Pan Norbert Rzepisko,

– Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie – Pan Witold Grabiec

– Członkowie Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji w osobach: Przewodniczący – Pan Karol Kościelny,

– Dyrektor CKiS W Skawinie – Janusz Bysina

– Z-ca Dyr. CKiS w Skawinie ds. Organizacji Imprez – Pani Karolina Kozanecka

– Krzysztof Janusz – były Dyrektor CKiS w Skawinie

Po raz pierwszy w Pływackich Mistrzostwach Skawiny czas startujących zawodników był mierzony elektronicznie przez profesjonalną firmę, dzięki czemu wyniki mogą być uznane w krajowym rankingu.

W IX Pływackich Mistrzostwach Skawiny wzięło udział łącznie 532 pływaków.

W pierwszym bloku zawodów udział wzięło 103 uczestników, z których najmłodsi mieli do pokonania 12,5 metra na małym basenie, następnie zawody przeniosły się na dużą nieckę basenu , gdzie młodsi pływacy między między 8, a 13 rokiem życia pokonywali jedną długość, a 14 letni i starsi dwie długości basenu swoim najlepszym stylem pływackim.

Następni do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze szkółek i klubów pływackich. Dziewięcioletni i młodsi mięli do wyboru starty w dwóch konkurencjach spośród trzech stylów pływackich dowolnego, klasycznego oraz grzbietowego. Dziesięcioletni i starsi dodatkowo rywalizowali jeszcze w stylu motylkowym. Po nich startowali licencjonowani zawodnicy, którzy pływali w/w stylami pływackimi jak również w konkurencji 100 metrów stylem zmiennym.

Łącznie w tych dwóch blokach zawodów wystartowało 429 zawodników z klubów i szkółek pływackich nie tylko z Małopolski, ale i województwa podkarpackiego oraz śląskiego z 30 klubów pływackich: – BOSiR Brzesko, CKiS Miechów, CKiS Skawina, GSP Fala Gorlice, KS – Limanowa Swim, KS Optima Skawina, KS Orka Proszówki, KS Płetwal Zakopane, KS Victoria Zawiercie, MKS Jordan Kraków, MKS STP Nowy Sącz, MOSIR Wodnik Krosno, MSP Aquarius Myślenice, Sekcja Swim Test Kraków, Siemacha Kraków, Solne Miasto Wieliczka, Speed Jasło, Swim Academy Kraków, Szkoła Pływania Aligator Kraków, TS Pływak Bochnia, TS Wisła Kraków, UKP Kmita Zabierzów, UKS Gladiator Krynica, UKS Huragan Sosnowiec, UKS Jasień Sucha Beskidzka, UKS Pro – Swim Kraków, UKS PS Salwator  Kraków, UKS SP 8 Chrzanów, UKS Victoria Kozy,UKS Ósemka Oświęcim

Dodatkowo organizatorzy przygotowali w programie start w „Sztafecie Honorowej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. W drugim bloku dla zawodników 9-cio letnich i młodszych była to sztafeta 4 x 25 metrów stylem dowolnym, dla 10 letnich i starszych 4 x 50 metrów stylem dowolnym, natomiast w trzecim bloku 4 x 50 metrów stylem dowolnym w kategorii OPEN.

Szczegółowe wyniki z zawodów dostępne tutaj

KAŻDY ZAWODNIK biorący udział w zawodach otrzymał pakiet startowy wraz z upominkami oraz okoliczny ręcznik pływacki.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych za miejsca I – III otrzymali medale oraz dyplomy oraz pamiątkowe nagrody: ręczniki, bidony, kubki oraz czepki pływackie, a także pakiety z gadżetami od Gminy Skawina.

Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce drużyn, które zajęły miejsca I-III w „Sztafecie Honorowej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.

Projekt zrealizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego

 

Projet zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina

 

 

 SPONSORZY:

                            

                                                       

                           

          

 

PATRONI MEDIALNI:

                                                                                                                                                                                 

                                                        

 

Zdjęcia wykonał Pan Roman Kierzkowski.

Fotorelacja: I blok, II blok, III blok

114 komentarzyComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.