W minioną niedzielę 19 listopada 2017r. na pływalni Aquarius Myślenice odbyły się zawody pływackie o Puchar Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, które były kolejnym sprawdzianem dla zawodników z klubów województwa małopolskiego. Była to również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności dla zawodników Klubu Sportowego „Optima” Skawina, których wystartowało dwudziestu. Najlepiej zaprezentował się Szymon Kutermak, który dwukrotnie stanął na podium. Nie dał żadnych szans swoim kolegom z rocznika 2010 wygrywając zawody na 25 metrów stylem dowolnym osiągając jako jedyny czas poniżej 20 sekund. Szymon stanął również na najniższym stopniu podium w konkurencji 25 metrów stylem grzbietowym. W rywalizacji 25 m. stylem dowolnym srebrne medale wywalczyli zawodnicy 6 letni: Emilia Bętkowska i Krzysztof Kapela. Wśród medalistów na 25 m. stylem klasycznym znalazła się 8 letnia Kaja Kotula, która zdobyła brązowy krążek. Były to zawody, w które szczególnie wytężony wysiłek musieli włożyć zawodnicy ośmio i dziewięcioletni, którzy startowali czterokrotnie, a niektórzy jeszcze w sztafecie. Tuż za podium uplasowała się Wanda Laskowska zdobywając czwarte miejsce stylem grzbietowym. Piąte miejsca zajęły Nicola Dutka-Wołoch w stylu dowolnym i Amelia Krzyszkowska w stylu klasycznym. Ukoronowaniem dobrych wyników naszych podopiecznych było zajęcie wysokiego czwartego miejsca pierwszej drużyny i siódmego drugiej drużyny sztafetowej wśród 10-ciu klubów w konkurencji 4×25 metrów stylem dowolnym. Pozostali zawodnicy Optimy spisali się równie dobrze, spośród grona prezentujących wysoki poziom 250 zawodników z 23 klubów, będąc aż 22 razy w pierwszej „dziesiątce”.