Za nami VII edycja Pływackich Mistrzostw Skawiny

W minioną sobotę 9 kwietnia 2016, roku na pływalni Camena, Klub Sportowy Optima Skawina we współpracy z CKiS Skawina zorganizowali VII Pływackie Mistrzostwa Skawiny.
Zawody tradycyjnie już odbyły się w dwóch blokach. W pierwszym swoje umiejętności mogły sprawdzić dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych a także dorośli amatorsko uprawiający pływanie. Drugi blok obejmował zmagania zaawansowanych zawodników, trenujących w szkółkach i klubach pływackich. Najważniejszymi celami wyżej wymienionej imprezy była popularyzacja pływania, sprawdzenia umiejętności pływackich uczestników zawodów, a także promocja Miasta i Gminy Skawina.


Honorowy Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Paweł Kolasa oraz Komisja Kultury Sportu i Rekreacji przy Urzędzie Miasta i Gminy Skawina.

Swoją obecnością zaszczycili nas i dekorowali najlepszych zawodników Mistrzostw:

  • Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pan Norbert Rzepisko
  • Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Pan Arkadiusz Wrzoszczyk
  • Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie Pan Witold Grabiec
  • Członkowie Komisji Kultury Sportu i Rekreacji Pan Karol Kościelny oraz Pan Łukasz Raczkowski
  • Kierownik Wydziału Edukacji Zdrowia i Kultury UMiG Skawina Pan Marek Marzec.

W tegorocznych Pływackich Mistrzostwach Skawiny wystartowała największa jak dotąd liczba 508 zawodników. 166 osób z przedszkoli i szkół z całego województwa małopolskiego oraz 342 zawodników z 27 Klubów Sportowych z trzech województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Organizatorzy nagrodzili wszystkich zawodników uczestniczących w imprezie pakietem ze słodkościami, a także pamiątkową koszulką. Najlepsi zawodnicy zostali udekorowani medalami i otrzymali nagrody rzeczowe.

Wśród startujących klubów, została przeprowadzona klasyfikacja drużynowa. Drugi raz z rzędu wygrała ekipa Klubu Sportowego Optima, drugie miejsce zajął Klub CKiS Skawina, a trzecie UKS Piątka Kraków.

Po raz pierwszy organizatorzy VII Pływackich Mistrzostw Skawiny pomogli w charytatywnej zbiórce “KIlometry Dobra” w celu zebrania złotówek na utworzenie Funduszu Stypendialnego im. Św. Alojzego Guanella dla zdolnej młodzieży z terenu Miasta i Gminy Skawina.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego
Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina
PATRONAT HONOROWY
Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Paweł Kolasa

Sponsorzy tegorocznych zawodów:
– Bahlsen Polska Sp. z o.o. sp.k.
– FERRO S.A.
– GRANA Sp.z.o.o.
– Lajkonik Snacks GmbH Sp.k.
– Fabryka Urody Małgorzata Szymula
– Supleman
– Hurtex

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom ich rodzicom i trenerom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w pracę podczas zawodów.

104 komentarze

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.