25 kwietnia 2015 r. tradycyjnie w sobotę, na Basenie „Camena” rozegrane zostały Pływackie Mistrzostwa Skawiny, które w tym roku odbyły się już po raz szósty z rzędu. Organizatorem tej dużej imprezy sportowej był Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem – CKiS w Skawinie.

 

 

Honorowy Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Pan Paweł Kolasa. Zmaganiom pływaków bacznie przyglądali się oraz wręczali nagrody uczestnikom: Zastępca Burmistrza MiG Skawina – Pan Norbert Rzepisko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie – Pan Witold Grabiec oraz członkowie Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji w osobach: Przewodniczący – Pan Karol Kościelny i Zastępca – Pani Zdzisława Bała oraz Grzegorz Klimas i Łukasz Raczkowski, a także Kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury UMiG Skawina – Pan Marek Marzec.

Tegoroczny, bogaty program mistrzostw obejmował dwa bloki programowe adresowane do różnych grup uczestników.

I blok kierowany był przede wszystkim do najmłodszych adeptów pływania, począwszy już od niespełna roku, poprzez przedszkolaków i kolejno do dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Mali i duzi pływacy rywalizowali płynąc jeden raz dystans 12,5 m lub 25 m swoim najlepszym stylem pływackim i w określonej dla siebie kategorii wiekowej. Blok ten przeznaczony dla miłośników pływania amatorskiego cieszył się, jak co roku, dużą popularnością wśród startujących.

Na starcie zawodów nie zabrakło także uczestników ze szkółek i klubów pływackich, którzy rywalizowali ze sobą w II bloku. W tej części startowali Ci pływacy, którzy na co dzień trenują pływanie w szkółkach i klubach pływackich, ale nie posiadają jeszcze licencji, a później zawodnicy z profesjonalnych klubów pływackich.

W imprezie sportowej wystąpili pływacy z następujących klubów pływackich:

– KS Optima Skawina

– CKiS Skawina

– KS Limanowa – SWIM

– UKS SP 8 Chrzanów

– UKP Kmita Zabierzów

– RAK – Swimsport Zabierzów

– KS Speed Jasło

– MUKS Gilus Gilowice

– Solne Miasto Wieliczka

– ULKS Victoria Kozy

– UKS PS Salwator Kraków

– Pro-Swim Kraków

– PŁETWAL Zakopane

– SMS SwimArt Myślenice

– TG Sokół Myślenice

– UKS SMS Galicja Kraków

W VI Pływackich Mistrzostwach Skawiny wzięło udział łącznie 428 pływaków, z czego:

– 149 osób to dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,

– 10 zawodników w kategorii OPEN,

– 269 uczestników z klubów i szkółek pływackich nie tylko z Małopolski, ale i województwa podkarpackiego oraz śląskiego.

KAŻDY ZAWODNIK biorący udział w zawodach w otrzymał pakiet startowy wraz z okolicznościową koszulką. Zawodnicy otrzymali również nagrody rzeczeowe.

KAŻDY KLUB otrzymał pamiątkowy puchar za klasyfikację drużynową. Rywalizację tą wygrał Klub Sportowy Optima Skawina przed UKS PS Salwator Kraków i  K.S. Limanowa-swim

Projet zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina  

 Sponsorzy tegorocznych zawodów to:

– Bahlsen Polska Sp. z o.o. sp.k.

– FERRO S.A.

– GRANA Sp.z.o.o.

– Hurtex 2

– Lajkonik Snacks GmbH Sp.k.

– Fabryka Urody Małgorzata Szymula

– Galeria Skawina

Patronat medialny sprawowali: Radio WAWA, Gazeta Skawina Raz w Miesiącu, Kropka i Nasz Czas.

Zdjęcia wykonał i udostępnił Pan Damian Urbaniec.

 

ZARZĄD KLUBU SPORTOWEGO OPTIMA SKAWINA SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM OSOBOM I INSTYTUCJOM, KTÓRE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO ORDANIZACJI VI PŁYWACKICH MISTRZOSTW SKAWINY.

 

* wyniki skawina.pdf  [ 208.98 KB, .pdf ]
* statystyka klubów.pdf  [ 53.6 KB, .pdf ]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.