MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

Zawodnicy K.S. Optima Skawina 5 grudnia wystartowali w Gminnych Mikołajkowych Zawodach Pływackich odbywających się w Zabierzowie. Wzięło w nich udział kilkanaście klubów z Powiatu Krakowskiego, a także klub pływacki z Chrzanowa. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, aż 14 razy stając na podium. Po dwa medale zdobyli:

Kinga Adamus – 2 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 2 miejsce na 25m. stylem klasycznym, Pola Budzeniusz  – 2 miejsce na 50m. stylem dowolnym i 3 miejsce na 25m. stylem klasycznym, Cyprian Górski  – 1 miejsce na 50m. stylem dowolnym i 1 miejsce na 25m. stylem klasycznym,      Jakub Sołtys  – 2 miejsce na 50m. stylem dowolnym i 2 miejsce na 25m. stylem klasycznym, Małgorzata Kęs – 2 miejsce na 100m. stylem dowolnym i 3 miejsce na 25m. stylem motylkowym.

Całe podium na 25 metrów stylem dowolnym zdobyły dziewczęta z rocznika 2006r. odpowiednio: 1miejsce zajęła Daniela DiFazzio, 2 miejsce  Wiktoria Mróz, a trzecie Zuzanna Bętkowska. Ponadto na podium stanął również Paweł Migdał, który zajął 2 miejsce na 25m stylem motylkowym.

W zawodach wzięli też udział Maciej Paciorek  – 5 miejsce na 25m. stylem dowolnym  i 6 miejsce na 25m. stylem grzbietowym oraz Zuzanna Rusek – 8 miejsce na 100m stylem dowolnym i 7 miejsce na 25m stylem motylkowym.

Najmłodsi adepci pływania Antonina Kołaczyk, Wiktor Durek, Kacper Urban, Szymon Maliszewski zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami za udział w zawodach.

Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali słodkie upominki od Świętego Mikołaja.

Klub wspiera finansowo Gmina Skawina 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.