REKORDOWE MISTRZOSTWA !!!

 

   
   

Fot. Damian Urbaniec

 

 

Jak co roku wczesną wiosną Nasz Klub we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zorganizował piątą już edycje Pływackich Mistrzostw Skawiny.

W tego rocznych zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników, która wyniosła 442 pływaków. W I bloku zawodów wystartowało 211 dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a także 25 pływaków w kategorii OPEN. Dodatkową atrakcją tego bloku był start najmłodszych zawodników Mistrzostw, dzieci urodzonych w latach 2012-2013.

 

Kolejnym punktem imprezy, była Jubileuszowa Sztafeta Pływacka z okazji 650-lecia Miasta Skawina. Do rywalizacji przystąpiło 12 sztafet z następujących klubów:

K.S. Optima Skawina – 3 sztafety, CKiS Skawina – sekcja pływacka, CKiS Skawina – Ratownicy, K.S. Limanowa-swim,UKS Piątka Kraków, UKP Kmita Zabierzów, Rak swimsport Zabierzów, K.S. Speed Jasło – 2 sztafety, Gimnazjum nr 1 w Skawinie. Triumfatorem tego prestiżowego wyścigu była drużyna gospodarzy – Sekcji Pływackiej CKIS Skawina, która najszybciej przepłynęła 650 metrów stylem dowolnym, drugie miejsce zajęła sztafeta K.S. Speed Jasło, trzecie Ratownicy basenu Camena w Skawinie, czwarte UKP Kmita Zabierzów, a piąte K.S. Optima Skawina.

 

W trzecim bloku zawodów, wzięło udział 206  zawodników z klubów i szkółek pływackich nie tylko z Małopolski ale także z Podkarpacia i Śląska. Rywalizowały w nim zawodnicy z 13 klubów:

– CKiS Skawina

– K.S. Optima Skawina

– KS Limanowa-swim

-UKS Piątka Kraków

-UKS SP 8 Chrzanów

– UKP Kmita Zabierzów

– RAK – swimsport Zabierzów

– UKP Kmita Zabierzów

– KS Speed Jasło

– Gilus Gilowice

– Solne Miasto Wieliczka

– SMS Galicja Kraków

– Korona Kraków

 

Najliczniejszym Klubem zawodów był Klub Optima Skawina, w barwach którego wystartowało łącznie 47 zawodników – 19 chłopców i 28 dziewcząt. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 41 medali.

 

Honorowy Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Pan Adam Najder, a także Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Skawinie

 

Patronat medialny sprawowali: Gazeta Skawina – Raz w Miesiącu, Skawina24.com, Kropka i Nasz Czas.

 

Jako organizatorzy pragniemy gorąco podziękować instytucjom oraz sponsorom, którzy wsparli Mistrzostwa:

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

Projet zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

 

 

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina

 

 

 

 SPONSORZY

 

 
   
   FIRMA REMI

 

PATRONI MEDIALNI

 

 

* wyniki.pdf  [ 187.41 KB, .pdf ]

 

  •  

 

Sponsorzy tegorocznych zawodów:

– firma AVICARI

– firma FERRO S.A.

– firma HURTEX 2

– firma Bahlsen Polska Sp. z o.o. sp.k.

– firma GRANA Sp.z.o.o.

– firma Lajkonik Snacks GmbH Sp.k.

– Fabryka Urody Małgorzata Szymula

– firma REMI

– Agencja Reklamowa REFLEX

– firma VALSIR Polska Sp.z o.o.

 

Dzięki w/w podmiotom mogliśmy obdarować nagrodami reczowymi oraz smakołykami wszystkich zawodników startujących w V Pływackich Mistrzostwach Skawiny, sztafety pucharami, a najlepszych zawodników medalami i okolicznościowymi koszulkami.

 

Zdjęcia wykonał i udostępnił Pan Damian Urbaniec.

 

Zarząd Klubu Optima Skawina śle gorące podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji V Pływackich Mistrzostw Skawiny.

 

70 komentarzyComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.