DRUŻYNA PŁYWAKÓW „OPTIMY” NAJLEPSZA

6 grudnia w Zabierzowie odbyły się Gminne Otwarte Mikołajki Pływackie. W zawodach  wystartowało 318 zawodników ze szkółek i klubów pływackich  z Krakowa oraz powiatu krakowskiego. Był to również ostatni w tym roku sprawdzian dla 30 pływaków ze Skawiny, który wypadł bardzo udanie. Zawodnicy Klubu Sportowego „Optima” Skawina zdobyli w tych zawodach indywidualnie 28 medali, dzięki czemu wywalczyli puchar w kategorii „Najlepsza Drużyna”.

Pamiątkowe medale dla najmłodszych zawodników zdobyli: Wiktoria Mróz, Gosia Jasińska, Nela Walczuk, Róża Ostrogórska.

W swoich kategoriach wiekowych medale zdobywali:

25 metrów stylem dowolnym

złoty medal: Kornelia Radecka, Daniela Difazzio,

Srebrny medal: Wiktoria Mróz, Jan Pawłowski

Brązowy medal: Milena Krupnik, Zuzanna Bętkowska, Cyprian Górski,

4 miejsce wywalczyli Jakub Sołtys, Kacper Walczuk, a 6 miejsce zajęła Julia Śliwińska

Srebrny medal: Anna Sekuła, Szymon Krupnik

5 miejsce zajął Antoni Maziarz 9 miejsce zajęła Karolina Czopek i Paweł Migdał, a 10 Zbigniew Krupnik

Brązowy medal: Maciej Walczuk

4 miejsce wywalczyła Daria Skalny 5 miejsce zdobyły Zuzanna Rusek i Kinga Adamus, a 6 miejsce Julia Pawłowska i Mieszko Owczarek

25 metrów stylem motylkowym

Złoty medal: Małgorzata Kęs

Srebrny medal: Anna Sekuła

Brązowy medal: Szymon Krupnik

6 miejsce zajął Paweł Migdał, 7 miejsce Antoni Maziarz, 8 miejsce Karolina Czopek i Zbyszek Krupnik

W sztafetach rodzinnych miejsca na podium wywalczyli rodzina Walczuk – 2 miejsce oraz rodzina Krupnik – 3 miejsce.

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w nadchodzący roku.