Nabór do sekcji sportowych Klubu Optima 2018/19

foka pomniejszona- bez tła_RGB

NABÓR DO SEKCJI SPORTOWYCH KLUBU „OPTIMA” SKAWINA W ROKU SZKOLNYM 2018/19

ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU OD 5 DO 15 LAT

NA TRENINGI PŁYWACKIE, WROTKARSKIE, LEKKOATLETYCZNE

SEKCJA PŁYWACKA

bdr

Od kilkunastu sezonów prowadzimy treningi z dziećmi i młodzieżą w Skawinie, rozwijając ich umiejętności pływackie i wdrażając do sportu wyczynowego. W ciągu tych lat wyszkoliliśmy bardzo dużą liczbę zawodników, która w znaczący sposób poprawiła swoje umiejętności pływackich.

Atutem prowadzonych przez nas zajęć jest fakt, że odbywają się one na wielu poziomach umiejętności od nauki i doskonalenia pływania, po profesjonalny trening. Zajęcia, odbywają się w godzinach popołudniowych w ciągu pięciu dni w tygodniu, dzięki temu, każdy uczestnik znajdzie dogodną dla siebie formę oraz termin zajęć. Treningi prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska i instruktorska w oparciu o nowoczesne formy i metody treningowe dopasowane do możliwości naszych podopiecznych. Zachęcamy naszych zawodników do zdrowej i uczciwej rywalizacji sportowej, biorąc udział w zawodach pływackich z dużymi sukcesami. Organizujemy również zawody wewnętrzne dla naszych zawodników, a także ogólnopolskie „Pływackie Mistrzostwa Skawiny”.

Zajęcia odbywają się na basenie Camena w Skawinie jeden, dwa lub trzy razy w tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 16.00-18.00, w piątek 16.00-19.00 i w soboty 7.30-11.30. 

Zapisy do sekcji pływackiej przyjmujemy poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy.

Klub wspiera finansowo:

Logo MSiT1-12470.jpg1

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina

 

SEKCJA WROTKARSKA.

Rolkarze

Od czterech lat prowadzimy zajęcia w Krakowie w szkole podstawowej nr 53. Nasz klub posiada licencje Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. W sezonie letnim zajęcia prowadzone są na torze szkolnym, w parku w Skawinie lub wokół toru kajakowego Kolna, a zimowym w hali sportowej.

Podczas naszych treningów, kształtujemy technikę jazdy na rolkach, jak również ogólny poziom sprawności fizycznej. Treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy i byli zawodnicy wrotkarstwa oraz łyżwiarstwa szybkiego, stosując różnorodne formy i metody, które aktywizują dzieci i młodzież oraz motywują do polepszania własnych umiejętności jazdy na rolkach. Zajęcia odbywają się w grupach dobranych pod względem wieku i umiejętności uczestników.

Bierzemy udział w rywalizacji sportowej, startując w imprezach wrotkarskich, zarówno międzyklubowych jak i ogólnopolskich. Jesteśmy również organizatorem Pucharu Małopolski we Wrotkarstwie Szybkim oraz ogólnopolskich zawodów sportowych „Pokonaj Focha”

Wyjaśniając – jazda na wrotkach, to jest to samo, co jazda na rolkach. Nazwę wrotkarstwo, stosuje się przy jeździe wyczynowej, natomiast rolkarstwo to termin potoczny.

Zapisy do sekcji wrotkarskiej przyjmujemy poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy.

Klub wspiera finansowo:

Logo MSiT1-12470.jpg1

NOWOŚĆ!!! 

Zajęcia hala

LEKKA ATLETYKA:

Na treningach będziemy dążyć do popularyzacji lekkiej atletyki, jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, opartego na naturalnych formach ruchu takich jak biegi, skoki i rzuty. W trakcie zajęć będziemy aktywizować i zachęcać do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem poprzez zabawy i inne formy aktywności fizycznej. Zarówno sprzęt jak i proponowane ćwiczenia będą dostosowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka. Chcemy pokazać również  lekką atletykę, jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości, dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności.

Celem programu będzie przygotowanie dzieci do:

– biegów krótkich, długich przez płotki, interwałów, zmian sztafetowych

– skoków w dal, wzwyż, koordynacyjnych, zwinnościowych 

– rzutów piłką, oszczepem, ringo, do celu oraz pchnięcia kulą

– treningu specjalistycznego, stabilizacji (core), rozciągania, obwodów stacyjnych

Będzie możliwość połączenia tych zajęć z treningami pływackimi, co pozwoli wdrożyć naszych zawodników również do uprawiania aquathlonu, a może nawet triathlonu, dyscyplin coraz bardziej popularnych i mocno rozwijających się.

Harmonogram treningów

ZAPISY POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

 

REGULAMIN K.S.”OPTIMA”: POBIERZ

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA K.S. „OPTIMA”: POBIERZ

OŚWIADCZENIE RODO: POBIERZ

Kontakt z organizatorem:

tel: 606262218 lub 511437889       e-mail:optimaskawina@gmail.com

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.