Pod znakiem czwartych miejsc zakończyły się dla zawodników Klubu Optima Skawina  I Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza o Puchar Prezydenta Miasta. Aż siedmiu z naszych reprezentantów zajęło wspomnianą czwartą lokatę, jak się uważa najgorszą dla sportowca. W takich okolicznościach można czuć pewien niedosyt, że podium było tak blisko… Na pewno tak jest,  jednak biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom rywalizacji można stwierdzić, iż te wyniki są bardzo zadowalające, gdyż nasi zawodnicy stoczyli wyrównaną walkę z czołowymi klubami  pływackimi z okręgu małopolskiego jaki i z innych województw. Oczywiście nie obyło się bez miejsc na podium pływaków Optimy, które wywalczyli: Sześcioletnia Emilia Bętkowska – medal brązowy w konkurencji 25 metrów stylem dowolnym z czasem 26,72 sekundy. Ponadto stylem motylkowym srebrny medal zdobył dziewięcioletni Krystian Ślósarczyk z czasem 23,96 s. a brązowy medal  wywalczył szesnastoletni Wiktor Klimas z czasem 34,58.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych występów i rekordów życiowych, szczególnie tym, których były to pierwsze profesjonalne zawody w jakich brali udział. Z tego jesteśmy bardzo zadowoleni, bo tylko dzięki rywalizacji z najlepszymi zdobywa się motywację do dalszej wytężonej pracy nad polepszaniem swoich umiejętności.  W zawodach brało udział 329 zawodników z 22 klubów, w klasyfikacji generalnej Klub Optima zajął 8 miejsce.