Już po raz czwarty pływacy K.S. Optima Skawina rozpoczęli świętowanie „Mikołajek” 4 grudnia, biorąc udział w gminnych  zawodach pływackich w Zabierzowie. W zawodach wystartowało ponad 250 zawodników z 12 klubów zaproszonych przez gospodarzy Kmitę Zabierzów i Rak-swimsport Zabierzów. Wszyscy uczestnicy zanim wystartowali, otrzymali na dobry początek paczki od Świętego Mikołaja, a najmłodsi za udział w zawodach medale z jego wizerunkiem.

W tym roku prym wiedli najmłodsi Nasi zawodnicy. Dla wielu był to pierwszy start w zawodach poza pływalnią Camena. Na szczęście nie zjadła ich trema, zdobyli oni 8 miejsc na podium i osiągnęli wiele wspaniałych wyników.

Dwa razy na podium stanęły dziewczęta 7-mio letnie Antonina Kołaczyk zdobyła złoty medal na 25 metrów stylem dowolnym, brązowy medal na tym dystansie wywalczyła Joanna Kułach, natomiast na 25 metrów stylem klasycznym Antosi była trzecia, druga była Asia a złoty medal zdobyła Maja Maciążka- całe podium należało do naszych zawodniczek.

Najmłodsi adepci pływania – sześcioletni i młodsi – rywalizowali na 25 metrów stylem dowolnym. W tej konkurencji srebrny medal zdobyła Aleksandra Płonka, a siódme miejsce zajęła Kaja Kotula. Świetnie popłynęły również najmłodsze na zawodach dziewczynki 4 letnie: Emilia Bętkowska, Alicja Winiarz oraz Julia Fiema. Wśród chłopców srebrny medal zdobył Szymon Kutermak, a brązowy Wiktor Durek. Tuż za podium uplasował się Nikodem Drechny. Ponadto ósme miejsce na 25 metrów stylem klasycznym zdobyła Joanna Kisielewska.

Spośród chłopców 7-mio letnich najlepiej poradzili sobie płynąc jedną długość basenu Szymon Maliszewski, który zdobył piąte miejsce stylem dowolnym oraz klasycznym. Szóste miejsce stylem klasycznym zdobył Kacper Urban, a siódme Alex Winiarz.

Zawodnicy 9-cio letni i starsi pokonywali dystans dwa razy dłuższy stylem dowolnym i grzbietowym. Najlepsze miejsca zajął Maciej Drechny, który w pierwszej konkurencji zajął piąte miejsce, natomiast w drugiej uplasował się tuż za podium. Dobrze w zawodach zaprezentowali się dziewczęta, zajmując odpowiednio miejsce stylem dowolnym i grzbietowym:

Julia Klimas – 8 i 9 miejsce, Aleksandra Kotula 10 i 12 miejsce, Zuzanna Bętkowska – 7 i 6 miejsce,   Daniela Difazzio – 8 i 11 miejsce, Zuzanna Kutermak – 11 i 18 miejsce, Martyna Płonka – 12 i  13 miejsce,  Alicja Marcinkiewicz – 15 i 9 miejsce, Julia Fiema – 25 i 23 miejsc, a także chłopcy: Hubert Czeremuga – 20 i 19 miejsce, Wiktor Winiarz – 24 i 21 miejsce.